INTERNET PROJECT MANAGER

LINEA DIRECTA COMMUNICATIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

o Project management si product management pentru magazin de comert electronic
o Activitati de dezvoltare continua e-commerce (analiza vanzari, functii cheie – merchandising, cross-sell management)
o Prelucrare si manipulare grafica in aplicatii specifice
o Localizare si adaptare bannere (statice/dinamice)
o Manipulare html / CSS website, template-uri html direct mailing
o Analize/rapoarte Google Analytics / AdWords
o Activitati de marketing desfasurate pe campanii de vanzari online
o Localizare si dezvoltare website (traducere, adaptare, manipulare html/css templates)

CERINTE

- Cunostinte la nivel mediu de HTML, CSS, webdesign
- Cunostine bune in suita Adobe CS (Photoshop, Fireworks, Dreamweaver, InDesign, Flash, etc) – reprezinta un avantaj proficienta si experienta in cat mai multe aplicatii de manipulare grafica si webdesign
- experienta in mediul online in lucrul cu site-uri web, blog-uri, newslettere, creatie bannere, reprezinta un avantaj
- cunoasterea standardelor Web moderne si a tendintelor din industrie
- cunostinte SEM (search engine marketing) si SEO (search engine optimization)
- experienta in lucrul cu Google Analytics/Google AdWords
- dinamism, organizare, seriozitate, atentie la detalii, creativitate
- bune cunostinte de romana si engleza

BENEFICII OFERITE

- Lucru intr-o echipa de profesionisti;
- Mediu de lucru modern si prietenos.
- Salariu fix + comision vanzari.

Compania Linea Directa Communication este parte a grupului international Studio Moderna /Linea Directa, specializat in activitati de marketing direct. Suntem prezenti in 19 tari din Europa Centrala si de Est si ne mandrim cu referintele din partea clientilor nostri.