Internet Marketing Specialist

EUROCOR IECC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- responsabil de gestionarea si implementarea planului de marketing online, monitorizarea si raportarea periodica (lunara) a activitatii;
- gestioneaza site-ul corporativ;
- gestioneaza conceperea produselor de marketing online (newsletter, bannere online, pop under-e, pop up-uri etc.);
- administreaza relatia cu furnizorii de servicii si produse specifice;
- realizeaza analize de piata si concurenta,
- monitorizeaza tendinte si identifica oportunitati.

CERINTE

- capacitatea de a crea, implementa si gestiona campanii de bannere online;
- bune cunostinte de optimizare site-uri;
- cunostinte de baza de programare si grafica web (pentru a realiza proiecte de complexitate mica/medie pe cont propriu);
- competente in utilizarea sistemelor de monitorizarea si analiza a audientei web, precum si SEO;
- bune cunostinte de limba engleza, scris si vorbit;
- abilitati de negociere si spirit de initiativa;
- capacitate de adaptare rapida la un mediu de lucru dinamic, de a invata usor si repede;
- spirit de echipa, persoana comunicativa, pozitiva.

BENEFICII OFERITE

- Training de specialitate in strainatate (Praga).

INSTITUTUL EUROCOR este filiala SCOLII EUROPENE DE CURSURI PRIN CORESPONDENTA (ESCC) cu sediul central in Olanda, cel mai mare institut de educatie prin corespondeta din Europa, prezent in 10 tari din Europa si Asia. In prezent, mai mult de 750.000 de cursanti din intreaga lume primesc in fiecare luna pachetul de curs, iar indrumarea acestora se realizeaza in fiecare tara cu ajutorul specialistilor in domeniu.