Internet Marketing Specialist

EUROCOR IECC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- responsabil de gestionarea si implementarea planului de marketing online, monitorizarea si raportarea periodica (cel putin lunar) a activitatii;
- coordoneaza promovarea produselor companiei in mediul online prin site-ul coprorativ sau pe alte site-uri;
- gestioneaza site-ul corporativ, urmareste si mentine acuratetea datelor, actualizeaza continut sau creaza pagini web, se preocupa constant de dezvoltarea functionalitatilor acestuia;
- participa la implementarea planului de marketing general;
- participa la conceperea produselor de marketing online (newsletter, bannere online, pop under-e, pop up-uri etc.);
- administreaza relatia cu furnizorii de servicii si produse specifice;
- realizeaza analize de piata si concurenta, monitorizeaza tendinte si identifica oportunitati.

CERINTE

- bune cunostinte de marketing online si tehnologii specifice Internet si e-mail;
- cunoasterea procedurilor de optimizarea a pozitionarii site-urilor in motoarele de cautare;
- capacitatea de a crea, implementa si gestiona campanii pay per click;
- cunostinte de baza de html, programe de grafica si web dsign (suficiente pentru a realiza proiecte de complexitate mica/medie pe cont propriu);
- competente in utilizarea sistemelor de monitorizarea a audientei web;
- capacitatea de a lucra cu aplicatii online;
- foarte bune cunostinte de limba engleza, scris si vorbit;
- mare acuratete in prelucrarea si gestionarea informatiilor;
- abilitati de negociere si spirit de initiativa;
- capacitatea de a gestiona relatiile cu furnizorii specifici (cautare & analiza oferte, contractare, urmarire respectare contract);
- capacitate de adaptare rapida la un mediu de lucru dinamic, de a invata usor si repede;
- capacitate de inovatie si gandire strategica;
- spirit de echipa, persoana comunicativa, pozitiva;
- constituie un avantaj studiile de Marketing sau Cibernetica;

Constituie un avantaj cunoasterea produselor & serviciilor educationale formale si non formale sau experienta intr-o companie din acest domeniu.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea participarii la sesiuni de tarining in strainatate

INSTITUTUL EUROCOR este filiala SCOLII EUROPENE DE CURSURI PRIN CORESPONDENŢA (ESCC) cu sediul central in Olanda, cel mai mare institut de educatie prin corespondeta din Europa, prezent in 10 tari din Europa si Asia. In prezent, mai mult de 750.000 de cursanti din intreaga lume primesc in fiecare luna pachetul de curs, iar indrumarea acestora se realizeaza in fiecare tara cu ajutorul specialistilor in domeniu