INTERNATIONAL TRADE ASSISTANT-IMPORT

SC PRODUCTON SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Centralizarea comenzilor primite de la departamentele de vanzari;
- Expedierea comenzilor furnizorilor externi selectati dupa anumite criterii si urmarirea derularii lor pana la livrare;
- Tinerea legaturii cu furnizorii in ceea ce priveste preturile practicate, produsele noi, reclamatiile de la clientii Producton etc;
- Studierea pietei externe pentru gasirea de noi furnizori;
- Compararea ofertelor furnizorilor deja existenti cu cele nou aparute pentru a alege cel mai convenabil furnizor;
- Intocmirea de evaluari ale furnizorilor privind conditiile de colaborare-termen de plata, de livrare, nivel preturi etc.

CERINTE

- Studii superioare (comert, marketing);
- 2 limbi straine nivel avansat (scris si vorbit);
- Operare calculator;
- Aptitudini de comunicare;
- Abilitati de negociator.

Lider in comercializarea consumabilelor pentru imprimante si copiatoare, PRODUCTON este in prezent o companie cu peste 500 de distribuitori in tara.