International Key Accounts Executive

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale pozitiei includ:
• Propune si asigura atingerea planului lunar si anual pe IKA;
• Identifica parteneriatele strategice cu clienti IKA si le maximizeaza;
• Stabileste si propune tactici si strategii pentru cresterea efectiva a afacerii pe IKA;
• Propune si negociaza contractele anuale pe IKA, aliniindu-le la procedurile companiei;
• Fixeaza lunar, impreuna cu National Sales Manager-ul obiectivele pentru Field Sales Supervisori;
• Monitorizeaza comunicarea cu Reprezentantii Comerciali;
• Propune si asigura implementarea planului de vanzari impreuna cu Trade&Brand Communication Manager;
• Viziteaza regulat fiecare client, apoi trimite un raport de follow-up managerului direct;
• Dezvolta vanzarile catre export.

CERINTE

Clientul nostru, o companie multinationala active pe piata bunurilor de larg consum, va ofera posibilitatea de a va demonstra abilitatile de comunicare si negociere, actionand ca si International Key Account Executive.

Daca aveti:
• Studii superioare incheiate;
• 3 ani de experienta in vanzari, preferabil in domeniul FMCG;
• Cunostinte PC avansate – pachetul MS Office, Internet;
• Abilitatea de a comunica fluent in Engleza;
• Excelente abilitati de negociere, persuasiune si comunicare;
• Spirit activ, orientat catre rezultat si increzator in puterile proprii;
• Gandire strategica si antreprenoriala.

Nu ezitati sa ne trimiteti CV-ul Dumneavoastra!

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru ofera, alaturi de un pachet salarial atraciv, beneficii precum masina, laptop, telefon mobil, training-uri, etc.

Fondata in 1982, Grafton Recruitment a devenit o firma de renume mondial in domeniul furnizarii de solutii de top in Resurse Umane, inregistrand o crestere impresionanta in ultimii 5 ani de activitate. Reteaua formata din 76 de sucursale operationale acopera in prezent 19 tari, dintre care amintim: Marea Britanie, Irlanda, Chile, China, Cehia, Slovacia, Hong Kong, Ungaria, Polonia, Lituania, Romania, Rusia, Singapore, Portugalia, Franta, Austria, Belgia, Turcia si Emiratele Arabe Unite.

Oferim in prezent recrutare si selectie de personal permanent sau temporar in aproape toate domeniile de activitate. Pe parcursul dezvoltarii noastre, am construit o impresionanta echipa de specialisti si consultanti cu solide cunostinte si experienta in Finante, Contabilitate si Banci, IT & Telecomunicatii, Inginerie, Administratie, Resurse Umane & Legal, Pharma, Vanzari si Marketing sau plasare de personal temporar. Suntem afiliati mai multor organizatii internationale cu vasta expertiza in domeniu. Grafton Recruitment a primit de doua ori distinctia “Queen\'s Award for Enterprise”, decernat¿ companiilor de top din Marea Britanie.