INTERNATIONAL FORWARDER

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contacteaza societatile de transport international si incheie contracte de colaborare
- Contacteaza potentialii clienti de transport international si prezenta serviciile oferite de firma; preia comenzile si negociaza tarifele de transport cu clientii
- Selecteaza furnizorii de transport
- Identifica solutiile de transport
- Urmareste modul de executare al transportului si al seviciilor conexe, verifica documentele de transport, urmareste comenzile executate
- Tine legatura cu clientii si ii informeaza in legatura cu derularea transportului
- Intocmeste rapoarte periodice de activitate

CERINTE

Experienta pe un post similar- EXPEDITOR INTERNATIONAL- minim 2-3 ani
Avantaj: experienta lucru zona BENELUX
Prezinta un avantaj urmatoarele :
- Engleza
- Germana
- Italiana
- Cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet)

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix +Bonus ( procent din business propriu generat )
- Telefon

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!