International Business Development Network Coordinator

SC UTI GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea,analiza,proiectarea si implementarea nodurilor pentru reteaua internationala UTI de dezvoltare a afacerilor, desfasurand o prezenta activa pe pietele externe ale UTI Grup;responsabil pentru intocmirea planurilor de dezvoltare geografica si regionala pe termen mediu si lung, corelate cu planurile de marketing si planurile de actiune necesare care sa propuna tintele pentru desfacerea intregii game de produse si servicii ale UTI Grup

CERINTE

- Studii superioare tehnice sau economice;
- Experienta de minim trei ani in posturi de conducere / coordonare intr-o intreprindere/ institutie de mare anvergura;
- Experienta in activitatea de planificare strategica si dezvoltare afaceri -preferabil in industrie, in mari intreprinderi,preferabil in activitatile specifice de comert exterior si de coordonare zonala;
- Abilitati: fluenta in limbile engleza si franceza; cunostinte avansate de calculator si IT&C; inteligenta sociala;capacitati de analiza si sinteza, prognoza, de a stabili prioritati, de a planifica si monitoriza proiecte si programe; capacitatea de a aborda si manageria mai multe proiecte simultan; capacitati deosebite de negociere si finalizare proiecte, contracte, situatii deosebite; capacitatea de a prezenta idei si concepte in fata unei largi audiente, abilitati de gestiune a riscului,de gestiune eficienta a timpului;
- Trasaturi de personalitate: persoana deschisa spre comunicare, orientata spre realizarea obiectivelor stabilite,spirit de initiativa, ambitios si dedicat pentru succesul firmei, creativ, care sa manifeste excelente calitati de adaptare si spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Competitiva

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Instalatii pentru constructii civile, Servicii Mentenanta si Service