Internal Sales/ Referent ofertare

WOODCOTE ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul selectat va avea responsabilitatea de a asigura suportul necesar echipei de vanzari externe, mentinerea si dezvoltarea relatiei de colaborare cu clientii respunzand prompt cererilor si nevoilor acestora.

- Ofera suportul necesar echipei de vanzari externe/directe si procesarea comenzilor
- Primeste si raspunde cererilor clientilor, ofera consultanta tehnica clientilor
- Redactarea ofertei tehnice si comerciale, verifica existenta acestora in stoc, informeaza clientul asupra starii comenzii
- Transmite comenzile clientilor departamentului de logistica in vederea realizarii transportului si gestioneaza relatia cu clientul
- Raspunde cererilor de oferta sosite la sediu (e-mail, telefonic, fax)
- Alte atributii specifice postului

CERINTE

- Studii tehnice (Universitatea Tehnica – CCIA)
- Cunostinte foarte bune operare PC (MS Office: Word, Excel)
- Cunoasterea pietei constructiilor - avantaj
- Orientare spre rezolvarea problemelor, abilitati de comunicare deosebite
- Avem nevoie de un membru motivat al echipei capabil sa rezolve multiple prioritati intr-un mediu care se schimba rapid
- Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa
- Experienta intr-o pozitie similara – avantaj

BENEFICII OFERITE

Aceasta este o oportunitate excelenta pentru persoanele ambitioase, orientate spre cariera si care doresc sa faca parte dintr-o companie mare, aflata in permanenta ascensiune. Oferim un pachet salarial competitiv, oportunitati pentru realizarea de bonusuri si beneficii suplimentare si de asemenea un potential exceptional de crestere si dezvoltare a carierei..

Woodcote Romania este o companie care activeaza din anul 1999 pe piata materialelor pentru constructii: amenajari interioare, acoperisuri usoare, izolatii si sisteme pentru fatada. Incepand cu octombrie 2006 Woodcote Romania face parte din grupul Wolseley Plc. (www.wolseley.com) numarul unu mondial in distributia de sisteme sanitare si de incalzire si un furnizor important de materiale de constructii si servicii de profil.