Internal Sales/ Referent ofertare

WOODCOTE ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul selectat va avea responsabilitatea de a asigura suportul necesar echipei de vanzari externe, mentinerea si dezvoltarea relatiei de colaborare cu clientii respunzand prompt cererilor si nevoilor acestora.

- Ofera suportul necesar echipei de vanzari externe/directe si procesarea comenzilor
- Primeste si raspunde cererilor clientilor, ofera consultanta tehnica clientilor
- Redactarea ofertei tehnice si comerciale, verifica existenta acestora in stoc, informeaza clientul asupra starii comenzii
- Transmite comenzile clientilor departamentului de logistica in vederea realizarii transportului si gestioneaza relatia cu clientul
- Raspunde cererilor de oferta sosite la sediu (e-mail, telefonic, fax)
- Alte atributii specifice postului

CERINTE

- Studii tehnice (Universitatea Tehnica – CCIA)
- Cunostinte foarte bune operare PC (MS Office: Word, Excel)
- Cunoasterea pietei constructiilor - avantaj
- Orientare spre rezolvarea problemelor, abilitati de comunicare deosebite
- Avem nevoie de un membru motivat al echipei capabil sa rezolve multiple prioritati intr-un mediu care se schimba rapid
- Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa
- Experienta intr-o pozitie similara – avantaj

BENEFICII OFERITE

Aceasta este o oportunitate excelenta pentru persoanele ambitioase, orientate spre cariera si care doresc sa faca parte dintr-o companie mare, aflata in permanenta ascensiune. Oferim un pachet salarial competitiv, oportunitati pentru realizarea de bonusuri si beneficii suplimentare si de asemenea un potential exceptional de crestere si dezvoltare a carierei.

Woodcote Romania este membra a grupului Woodcote C-Gips cu experienta in distributia sistemelor moderne de constructii in Europa Centrala si de Est. Woodcote Romania SRL este importator si distribuitor de sisteme de materiale de constructie grupate in 3 mari domenii, si anume:
\" amenajari interioare
\" sisteme pentru acoperisuri
\" izolatii