Instructor Tehnic

Serendi

Job expirat

RESPONSABILITATI

Viziunea PPG Industries este de a-și menține poziția de lider mondial pe piața produselor de vopsitorie primare si auxiliare. Fondată în 1883, compania deservește clienți din industria mijloacelor de transport, industria prelucratoare, industria alimentara (produsele sale fiind folosite la confecționarea ambalajelor), precum și industria construcțiilor. Cu sediul central în Pittsburgh, PPG opereaza în peste 60 de țări din întreaga lume. Acțiunile PPG sunt tranzacționate la New York Stock Exchange (simbol: PPG). Pentru mai multe informații vizitați: www.ppg.com.

PPG Refinish Coatings este lider în furnizarea soluțiilor de vopsire si servicii pentru producătorii de automobile și camioane ușoare. Produsele sale includ grunduri, straturi de bază, lacuri transparente, produse chimice de pretratare, adezivi și etanșanți.

Pentru un post itinerant, căutam un:

INSTRUCTOR TEHNIC

Care furnizeaza clienților CT / LIC (Commercial transport/light industrial coatings) suport tehnic prin selecția proceselor de vopsire, demonstrații de produse și training pentru personalul vopsitoriilor din România.

Sarcini:

- Oferă suport tehnic complet Reprezentantului de Vanzari și distribuitorilor PPG în procesul de a câștiga clienți noi
- Selectează sistemul corect de vopsire pentru a satisface cerințele fiecărui client CT / LIC
- Efectuează demonstrații/probe de vopsire
- Asigură documentele tehnice necesare, cum ar fi Fișe Tehnice pentru clienți
- Se asigură că toate informațiile sunt înțelese de clienți și că se respectă instrucțiunile
- Asigură satisfacția clienților prin rezolvarea în timp util a oricărei probleme tehnice referitoare la produsele CT /LIC, atât prin telefon / e-mail, cât și prin vizite la sediul clientului
- Identifică nevoile clienților existenți și noi
- Verifică și monitorizează calitatea vopsirii prin îmbunătățirea procesului de vopsire sau găsirea de noi soluții și testarea acestora, împreună cu clienții

CERINTE

- Experiență de minim 2 ani ca vopsitor / tehnician în domeniul de vopsire auto
- Limba Engleza - la nivel conversațional
- Limba Română - fluent
- Limba Maghiară constituie un avantaj
- Permis de conducere - categoria B
- Abilități excelente de comunicare și de a incepe relații de colaborare
- Abilități de rezolvare a problemelor
- Dispus să se deplaseze la locația clientului (pe intreg teritoriul României)

Aceasta oportunitate vă interesează? Aplicați cu CV-ul în limba engleză!

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv
- Mașină

PPG Refinish Coatings este lider în furnizarea de soluții de vopsire si servicii pentru producători de auto și camioane ușoare. Produsele includ grunduri, straturi de bază, lacuri transparente, produse chimice de pretratare, adezivi și etanșanți.

Notă: toate dosarele de candidatură sunt tratate excluziv de către Serendi, în conformitate cu regulile PPG de procesare a datelor personale.