INSTALATOR RETELE DATE-VOCE, ELECTRICE

CORIL network system

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBUŢII SI RESPONSABILITATI PRINCIPALE:

Instaleaza cabluri din cupru pentru sisteme de cablare structurata date-voce Categoriile 3, 5e, 6, 6A, 7, 7A, 8.
Instaleaza cabluri de fibra optica pentru sisteme de cablare structurata date-voce
Instaleaza cabluri retelele electrice de joasa tensiune 250V/380V
Efectueaza lucrari de conectica si testare la instalatiile de date-voce si electrice
Efectueaza lucrari de montaj trasee metalice, PVC si tubulaturi pentru transport cabluri
Executa lucrari speciale in conditii meteo variate.
Consulta documentatia tehnica pusa la dispozitie inainte de inceperea lucrarilor de instalare.
Consemneaza sarcinile in documentele de serviciu.
Cunoaste legislatia si normele muncii si este la curent cu noutatile din domeniu.
Aplica corect si prompt legile si normele de munca specifice.

CERINTE

CERINTE:

NIVEL DE STUDII: studii medii

DISPONIBILITATE: disponibilitate pentru deplasari pe teritoriul Romaniei, in afara orasului Bucuresti

EXPERIENŢĂ PE POST: 1 an experienţă pe post asemănător

CUNOŞTINŢE NECESARE:

Utilizare scule si aparatura din domeniu
Inteligenţă
Atenţie concentrată şi distributivă
Plăcerea pentru lucrul cu oamenii
Rezistenţă la stres
Uşurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare
Comportament adecvat (limbaj, vestimentaţie, reguli de politeţe)
Tinuta curata, decenta, adecvata fiecarei situatii zilnice

CARACTERISTICI DE PERSONALITATE: uşurinţă în manipularea fizică şi ordonarea obiectelor în mediul profesional, spirit practic, respectarea regulilor, informarea altora, sociabilitate, tact, amabilitate, fluenţă verbală.

BENEFICII OFERITE

Siguranta unui loc de munca stabil,
-salariu motivat cu posibilitatea de crestere,
-prime diverse si de sarbatori
-decontare deplasari atat pe teritoriul tarii cat si inafara acesteia,
-cursuri profesionale asigurate de companie,
-perspective de promovare pe viitor,
-lucru cu echipamente de top si in colectiv de profesionisti, etc.

CORIL este o companie privata fondata in 1997 cu capital integral Romanesc.
CORIL este integrator de sisteme de telecomunicatii, data-center, electrice, fibra optica
CORIL furnizeaza sisteme complete si acoperã întreaga infrastructurã formatã din:
- sisteme de cablare structurata date-voce categoria 5e, 6, 6A, 7, 7A, 8, FO
- proiectare si implementare retele LAN, WAN, Data-Center
- retele electrice de joasa tensiune
- automatizari, tablouri electrice
- testare LAN ISO 11801 standard
- interconectare de retele electrice si retele date-voce
- furnizare / intretinere surse neintreruptibile de tensiune APC
- instalari si suduri fibra optica
- sisteme transmisii date “wireless”
- echipamente active pentru telecomunicatii