Instalator/Depanator conexiuni Internet

Synco Telecom SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalare clienti, echipamente, diagnosticare si remediere avarii pe o zona alocata echipei. ATENTIE: Job-ul presupune preponderent lucrul pe teren.
- Instalare fibra optica(inclusiv pe stalpi)
- Urmarirea instructiunilor dispecerilor de suport tehnic
- Respectarea graficului instalarilor programate
- Intocmirea documentelor de parcurs
- Deplasarea se face cu auto
Program de lucru: L-V 10-19 (iarna) sau 11-20(vara) in weekend (cand pica tura doar) 12-18

CERINTE

- Carnet conducere categoria B
- Tanar, dinamic, dornic de afirmare,
- Disponibil pentru 6 zile pe saptamana
- Cunostine peste nivel incepator despre retele, Internet, sistem de operare Windows.
Avanatj: experienta clara in instalarea de conexiuni UTP si/sau Fibra optica.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a merge la examene (daca angajatul este student), cu recuperare ulterioara
Deplasare doar cu auto

Furnizor de servicii de internet pentru utilizatori casnici prin retea proprie fibra optica/cabluri cupru.