INSPECTOR SSM/SU

Sunshine International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Studii superioare tehnice
Certificat Inspector Protectia Muncii emis de Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei
Foarte bune cunostinte privind legislatia in vigoare din domeniul propriu de activitate;
Experienta in domeniu min. 3 ani;

CERINTE

• Identifica pericolele si evalueaza riscurile pentru fiecare componenta a sistemului de munca, respectiv executant, sarcina de munca, mijloace de munca/echipamente de munca si mediul de munca pe locuri de munca/posturi de lucru;
• Elaboreaza si actualizeaza planul de prevenire si protectie;
• Elaboreaza instructiuni proprii pentru completarea si/sau aplicarea reglementarilor de securitate si sanatate in munca si/sau situatilor de urgenta ;
• Propune atributiile si raspunderile in domeniul securitatii si sanatatii in munca, care revin lucratorilor;
• Intocmeste un necesar de documentatii cu caracter tehnic de informare si instruire a lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii si/sau situatilor de urgenta;
• Elaboreaza programul de instruire-testare la nivelul societatii;
• Tine evidenta meseriilor si profesiilor prevazute de legislatia specifica, pentru care este necesara autorizarea exercitarii lor;
• Asistenta tehnica pentru organizarea, dupa caz, a Comitetului de Securitate si Sanatate in Munca si Serviciului Intern de Prevenire si Protectie. (Pentru un numar de peste 50 de angajati);
• Participarea la cercetarea evenimentelor conform competentelor prevazute de HG 1425

BENEFICII OFERITE

Companie in dezvoltare, participarea la lansarea unui serviciu nou

DESCRIEREA FIRMEI

TOP ASSISTANTS - PERFORMANCE IN ASSISTANCE!

Suntem tineri pentru ca lucram cu oameni tineri.

Suntem recomandati de marea majoritate a candidatilor pentru ca ne pasa, iar noi recomandam la randul nostru.

Suntem singura agentie de recrutare din Romania focusata pe personalul tanar, dar nu numai.

Esti inca student, dar vrei sa lucrezi, ai absolvit o facultate si vrei un job bun, lucrezi deja dar cauti o noua provocare?

Trimite-ne un CV si te vom surprinde cu oferte de la cele mai importante companii de pe piata.

www.top-assistants.ro

office@top-assistants.ro

contact@top-assistants.ro