Inspector Sanatate si Securitate in Munca

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura obtinerea autorizatiei de functionare din punctul de vedere al SSM, inainte de inceperea oricarei activitati.
• Efecteaza instruiri periodice ale personalului in domeniul protectiei muncii.
• Se informeaza de schimbarile legislative din domeniul sau de activitate.
• Intocmeste un plan de prevenire si protectie bazat pe evaluarea riscurilor, pe care sa il aplice corespunzator conditiilor de munca specifice unitatii.
• Tine evidenta documentelor si le arhiveaza conform procedurilor SSM.
• Tine evidenta meseriilor si a profesiilor prevazute de legislatia specifica, pentru care este necesara autorizarea exercitarii lor.
• Informeaza angajatorul, in scris, asupra deficientelor constatate in timpul controalelor efectuate.
• Cerceteaza, inregistreaza, declara si tine evidenta accidentelor de munca si a bolilor profesionale.

CERINTE

• Absolvent de studii superioare cu profil tehnic.
• Experienţă in domeniu minim 1 an.
• Certificat de abilitare pentru functia de inspector in materie de sanatate si securitate in munca.
• Cunostinte excelente de legislatie generala si specifica de protectie a muncii.
• Responsabilitate si meticulozitate.
• Putere de decizie si asumarea responsabilitatii.

BENEFICII OFERITE

• Cultură organizaţionala orientata către profesionalism si dinamism.
• Mediu organizaţional plăcut.
• Posibilitatea de afirmare si acces la activitaţi complexe.

AllJobs4All este un proiect AllConsulting Group ce a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul proiectului este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)