Inspector salarizare

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie cu peste 1400 salariati, domeniul constructii cauta inspector salarizare experimentat.
Responsabilitati:
- centralizarea informatiilor si intocmirea tuturor documentelor necesare pentru procesarea statului de plata al salariilor;
- gestionarea tuturor proceselor si fluxului de documente aferente procesului de salarizare solicitate prin lege sau proceduri interne;
- colectarea documentelor justificative si actualizarea corespunzatoare a informatiilor privind statutul angajatilor in sistemul de salarizare;
- mentinerea relatiilor cu institutiile cu care compania lucreaza pentru servicii externe cu privire la toate aspectele de salarizare;
- monitorizarea legislatiei in domeniul administrarii si salarizarii, semnaland proactiv modificarile legislative care au impact in activitatea proprie si propunand solutiile de schimbare pentru respectarea permanenta a reglementarilor legale;
- dezvoltarea de proceduri de lucru si solutii de optimizare a activitatii proprii;
- asigurarea de asistenta si informatii necesare solicitate de angajati
-intocmirea si depunerea statelor de plata

CERINTE

- atestat inspector salarizare
- experienta de cel putin 3 ani intr-o companie cu profil productie si peste 500 angajati
- cunostinte avansate de operare PC,
- cunostinte limba engleza - nivel mediu,
- operare intr-un program de salarizare cel putin 3 ani
- pesonalitate energica
- capacitate de comunicare peste medie
- abilitati numerice si analitice
- rezistenta la stres
- adaptabilitate
- atitudine pozitiva

BENEFICII OFERITE

Negociabila in functie de experienta si competente