INSPECTOR RESURSE UMANE

S.C.RODIPET.S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Desfasoara activitati specifice administrarii dosarelor de personal:
- intocmire contracte de angajare, acte aditionale, decizii, adeverinte;
- intocmirea si operarea de modificari in carnetele de munca ale salariatilor;
- completare la zi a registrului general de evidenta al salariatilor;
- inregistrare contracte de munca la Inspectoratul Teritorial de Munca;
- mentinere relatii cu Inspectoratul Teritorial de Munca si cu alte institutii de stat specializate;
- Raspunde de intocmirea corecta a tuturor documentelor de personal si a actelor in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Elaboreaza raportarile interne specifice domeniului;
- Verifica planificarea si respectarea orarelor de lucru si a concordantei acestora cu legislatia sociala in vigoare;
- Intocmirea si transmiterea catre departamentul de contabilitate a tabelelor de evidenta oentru virarea salariilor.

CERINTE

- Studii superioare finalizate (ecoomice, juridice sau umaniste);
- Curs de inspector resurse umane;
- Atestat Inspector Personal - obligatoriu
- Cunostinte bune de operare PC (MS office - Word, Excel, Power Point, Access, MS Outlook);
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Fire optimista;
- Spirit de echipa;
- Prezenta de spirit;
- Capcitatea de a lua decizii;
- Capacitate si disponibilitate de a invata in permanenta.

Lider national de distributie presa si produse complementare