Inspector Resurse Umane

M A T R A. Int. S R L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verifica dosarele de angajare si intocmeste contractele de munca.
Gestioneaza dosarele angajatilor si carnetele de munca.
Urmareste si tine la zi registrul de personal cu toate rubricile necesare unei evidente operative.
Preia pontajele de la departamente in vederea definitivarii drepturilor salariale.
Tine evidenta scriptic si electronic pentru: concedii fara plata, concediilor de odihna, absente, note explicative si sanctiuni aplicate, documente eliberate la solicitarea salariatilor, etc. si le opereaza in carnetul de munca;
Intocmeste actele aditionale necesare la modificarea CIM si actele necesare la incetarea CIM, conform modalitatii specifice de incetare;
Studiaza si aplica legislatia muncii in vigoare.
Tine legatura cu institutiile abilitate;
Gestioneaza baza de date a angajatilor, in format electronic si scriptic;
Realizeaza rapoarte lunare catre managementul companiei.
Calculul salariilor;
Intocmirea declaratiilor lunare de contributii sociale;
Relatia cu institutiile de stat acreditate (ITM, ANOFM, CASS, Casa de Pensii etc);
Elaboreaza si elibereaza diferite tipuri de adeverinte pentru salariati.

CERINTE

- Studii superioare finalizate (preferabil juridice);
- Certificat Inspector Resurse Umane;
- Experienta anterioara minim 3 ani;
- Cunostinte medii de limba engleza;
- Cunostinte operare Pc;
- Cunostinte temeinice de legislatia muncii si salarizare;
- Rezistenta la lucru in conditii de stress;
- Abilitati excelente de comunicare.

- Bune abilitati de comunicare si relationare

Matra Int. S.R.L. - marketing & distribution - infiintata in anul 1990.
Adresa: Parc Industrial A1, dupa Carrefour Militari Import si distributie produse de larg consum:

~ Conserve: ISKA, KUHNE - Germania
~ Cereale: KELLOGG\'S - Germania
~ Branza: LA VACHE QUI RIT si KIRI - Franta
~ Dietetice: SCHNEEKOPPE - Germania
~ Vitamine: HUXOL - Germania
~ Biscuiti: ALLATINI - Grecia
~ Conserve: CODY, MAMA NATURA, EXTRA

Misiunea noastra este de a comercializa sortimente de calitate care sa asigure satisfacerea nevoilor consumatorului.

Bogatia noastra sunt oamenii, ideile si buna reputatie castigata in timp.

Ne-am impus atingerea unor standarde tot mai ridicate deoarece vrem ca prin munca noastra sa fim cei mai buni in domeniu si sa fim vesnic in competitie
Daca doresti sa-ti construiesti o cariera intr-o companie de comert si distributie,
daca ai initiativa,
daca esti o fire responsabila si orientata catre calitate si autodepasire;
atunci opteaza pentru un post in compania noastra!