INSPECTOR RESURSE UMANE

Isovolta S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza toate documentele necesare pentru angajare, executare si incetare CIM, pensionarea salariatilor sau inscrierea la somaj.
Intocmeste si completeaza carnetele de munca si realizeaza toate modificarile conform Codului Muncii.
Intocmeste documentatia necesare in relatia cu: Inspectoratul teritorial de munca Bucuresti, Agentia pentru ocuparea fortei de munca Bucuresti, Casa Nationala de Pensii si alte drepturi de asigurari sociale.
Elibereaza adeverinte cu drepturile banesti pe care le-au primit de-alungul anilor (peste 60 de ani) fostii salariati, cautand in arhiva societatii (sporuri, grupe de munca etc.).
Inregistreaza corect datele in baza de date a Biroului Resurse Umane si in Registrul Unic de Evidenta a salariatilor.
Asigura relatia biroului cu toti ceilalti salariati, in ceea ce priveste documentatia necesara: angajare, executare, incetare, pensionare, somaj.
Asigura relatia cu fostii salariati in ceea ce priveste documentele necesare pentru atestarea vechimii in munca.
Completeaza adeverinte de orice tip pentru salariati.
Raspunde de legalitatea si realitatea datelor din documentele pe care le inregistreaza si semneaza.
Indeplineste orice alte atributii specifice activitatii desfasurate de biroul de Resurse Umane, trasate de seful departamentului.

CERINTE

Studii medii
Experienta pe un post similar - minim 3 ani
Bune cunostinte de calculator- MS Office
Limba engleza
Cunoasterea legislatiei muncii
Persoana organizata, responsabila, orientata catre rezultate, capabila sa prioritizeze sarcinile si sa respecte termene limita, amabila, sociabila, cu simtul confidentialitatii si cu inalt grad de empatie.

Companie cu capital austriac, producatoare de materiale electroizolante, cu un numar de 600 de angajati.