INSPECTOR RESURSE UMANE

GROUP 4 FALCK ROMANIA / VALAHIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmeste si gestioneaza dosarele de personal (contracte individuale de munca, alte acte de angajare, decizii, adeverinte etc.);
- opereaza carnetele de munca/ registrul salariatilor;
- verifica pontajele lunare ale salariatilor;
- tine evidenta si raporteaza miscarile de personal in cadrul companiei;
- ofera, pe linie ierarhica, date sintetice despre salariatii gestionati in vederea intocmirii de rapoarte/situatii statistice catre managementul companiei;
- elibereaza adeverinte la solicitarea salariatilor;
- intocmeste acte aditionale pentru orice modificare adusa la CIM;
- intocmeste actele necesare in vederea incetarii CIM conform modalitatii de incetare;
- gestioneaza baza de date a angajatilor, in format electronic si scriptic;
- cunoaste si respecta legislatia in vigoare si isi insuseste permanent modificarile la aceasta.

CERINTE

- atestat inspector resurse umane;
- experienta relevanta in domeniu (cel putin un an);
- experienta de lucru in cadrul unor companii cu numar mare de angajati (peste 1.000);
- cunostinte foarte bune privind legislatia muncii;
- responsabilitate, organizare, abilitati de comunicare, capacitate de asimilare;
- spirit de echipa si abilitatea de a rezolva probleme;
- capacitatea de a indeplini obiective si a respecta termene;
- acuratete si atentie in indeplinirea sarcinilor;
- persoana organizata.

BENEFICII OFERITE

- salariu net 300 EUR plus tichete de masa (conform zilelor lucratoare);
- conditii de munca legale, salariu lunar garantat, dotare corespunzatoare;
- oportunitatea de a lucra intr-o companie internationala si cu o reputatie deosebita, intr-un mediu de lucru profesionist, in care magnitudinea clientilor deserviti si diversitatea solicitarilor acestora sunt motive de dezvoltare profesionala continua;
- posibilitati reale de promovare in cadrul companiei;
- spor de fidelitate;

Datorita dezvoltarii continue si numelui puternic, compania noastra, Group 4 Falck Valahia, isi mareste permanent echipa. Ca urmare, pentru fluidizarea activitatii avem nevoie de un numar marit de inspectori de resurse umane, la acelasi nivel de perfomanta cu cei deja existenti.
Group 4 Falck Valahia este membra a Group 4 Securicor, companie aflata pe locul intai la nivel mondial in domeniul prestarii de servicii de securitate.
In Romania, Group 4 Securicor este prezent din 2002 si totalizeaza astazi circa 6.000 de salariati cu o infrastructura dezvoltata la nivelul tuturor judetelor.
Clientii nostri sunt companii de top pe piata romaneasca, precum: Raiffeisen Bank, Alpha Bank, City Bank, Banc Post, Banca Romaneasca, CEC, Posta Romana, Kenvelo, Kaufland, Hewlett-Packard s.a