INSPECTOR RESURSE UMANE

CONSULTEAM ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILIT¿¿ILE POSTULUI:
- Întocmirea corect¿, complet¿ ¿i la timp documentelor de personal;
- Întocmirea, p¿strarea ¿i eviden¿a corect¿ a carnetelor de munc¿;
- Operarea la zi a modific¿rilor intervenite în baza de date a salaria¿ilor;
- Corectitudinea complet¿rii de c¿tre salaria¿i a actelor necesare angaj¿rii;
- Confiden¿ialitatea datelor de personal cu care opereaz¿;
- Corectitudinea ¿i eficien¿a arhiv¿rii documentelor de personal;
- Respectarea prevederilor legale de specialitate;
- Ob¿inerea în timp util a avizului ¿efului ierarhic pentru eliberarea documentelor de personal;
- Respectarea instruc¿iunilor verbale ¿i scrise date de superiori;
- Întocmirea corect¿ ¿i la timp a rapoartelor;
- Corectitudinea datelor ¿i a informa¿iilor pe care le transmite.
- Respectarea prevederilor ROI ¿i a procedurilor de lucru privitoare la postul s¿u;
- Îmbun¿t¿¿irea permanent¿ a preg¿tirii sale profesionale;
- Participarea la programele de preg¿tire organizate de firm¿;
- P¿strarea confiden¿ialit¿¿ii informa¿iilor ¿i a documentelor legale;
- Utilizarea resurselor existente exclusiv în interesul firmei;
- Adoptarea în permanen¿¿ a unui comportament în m¿sur¿ s¿ promoveze imaginea ¿i interesele firmei.

CERINTE

EXPERIEN¿¿:
- în domeniu min. 2 ani
- pe post asem¿n¿tor 1 an

CUNO¿TIN¿E NECESARE:
- Cuno¿tin¿e juridice/legisla¿ia muncii
- Limba englez¿ (citit, scris, vorbit) – nivel mediu
- Operare PC (MS Office, Excel avansat)
- Cunoa¿terea pie¿ei locale a for¿ei de munc¿

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru a dobandit, de-a lungul timpului, o pozitie incontestabila de lider in domeniul importului si distributiei de produse alimentare care necesita temperatura controlata, congelate si refrigerate. Compania reprezinta o forta in distributie si logistica oferind servicii complexe si eficiente. Beneficiind de experienta, resurse, informatie si infrastructura flexibila, ofera partenerilor sai posibilitatea de a fi mereu cu un pas inaintea evenimentelor care descriu piata.

Recruiting Agency. ConsulTeam is part of VEDIOR GROUP. We offer our clients a broad range of professional services, including: HR Consulting, Personnel Recruitment, Executive Search, Training , Payroll & Personnel Administration. We seek motivated people whose attitude and problem-solving skills show strong potential for success.