Inspector Resurse Umane

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea activitatii de angajare (contracte munca, acte aditionale, decizii de incetare, dosar de personal)
- Iinregistrarea/ depunerea la ITM contracte / acte aditionale / decizii
- Intocmire adeverinte si alte documente solicitate de angajati
- Input si update date despre angajati in sistemele informatice interne
- Intocmire si evidenta decizii de sanctionare/concediere
- Intocmire / depunere documentatie privind protectia maternitatii la locul de munca
- Operarea carnetelor de munca ale salariatilor
- Pregatirea carnetelor de munca in vederea procesului de scanare
- Intocmire documentatie in vederea numirii directorilor la BNR
- Iimplementarea schimbarilor legislative privind salarizarea si administrarea de personal
- Intocmirea, gestionarea si arhivarea dosarelor personale ale salariatilor
- Raportari interne

CERINTE

- Atestat de Inspector Resurse Umane
- Excelente cunostin‏e operare PC – Excell
- Experienta aan pe o pozitie similara, in cadrul unei companii cu peste 1000 de salariati constituie un avantaj
- Studii superioare(de preferat in domeniul economic/juridic)
- Cunostinte foarte bune privind legislatia din domeniul relatiilor de munca si salarizare
- Abilitatea de a lucra cu termene limita, de a rezolva sarcini multiple concomitent;
- Capacitate de organizare si disciplina a muncii
- Cunoasterea programului HRIS - DP Payroll prezinta un avantaj;
- Llimba engleza nivel mediu

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania - Reusim impreuna!
Impreuna suntem mai puternici!