INSPECTOR RESURSE UMANE

Rodipet SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfasoara activitati specifice administrarii dosarelor de personal:
- Intocmire contracte de angajare, acte aditionale, decizii, adeverinte;
- Intocmirea si operarea de modificari in carnetele de munca ale salariatilor;
- Completare la zi a registrului general de evidenta al salariatilor;
- Inregistrare contracte de munca la Inspectoratul Teritorial de Munca;
- Mentinere relatii cu Inspectoratul Teritorial de Munca si cu alte institutii de stat specializate;
- Raspunde de intocmirea corecta a tuturor documentelor de personal si a actelor in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Elaboreaza raportarile interne specifice domeniului;
- Verifica planificarea si respectarea orarelor de lucru si a concordantei acestora cu legislatia sociala in vigoare;
- Intocmirea si transmiterea catre departamentul de contabilitate a tabelelor de evidenta oentru virarea salariilor.

CERINTE

- Studii superioare finalizate (economice, juridice sau umaniste);
- Curs de inspector resurse umane;
-Atestat Inspector Personal-obligatoriu
- Cunostinte bune de operare PC (MS office - Word, Excel, Power Point, Access, MS Outlook);
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Fire optimista;
- Spirit de echipa;
- Prezenta de spirit;
- Capcitatea de a lua decizii;
- Capacitate si disponibilitate de a invata in permanenta.

Suntem cea mai mare companie de distribu¿ie de presa si produse complementare din România, singurul transportator si distribuitor care aprovizioneaz¿ zilnic Bucurestiul si toate jude¿ele tarii. Scopul nostru este sa promovam si sa fim reprezenta¿i de oameni care g¿sesc solu¿ii excelente si unice.

In prezent compania se afla in plina campanie de dezvoltare, se diversifica gama de produse si se extinde reteaua de distributie. Serviciile noastre solicita din partea echipei standarde inalte de calitate care pot fi obtinute printr-o excelenta comunicare si suport logistic si tehnic performant.

Noii membrii ai echipei vor deveni parte integranta a unui concern care valorizeaza satisfactia angajatilor si rasplateste performanta.