Inspector Resurse Umane

WSD Capacity SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

A. RESURSE UMANE

 Administreaza baza de date cu angajatii societatii (intocmire contracte de munca,decizii incetare,suspendare,modificari contracte de munca),fise de lichidare
 Intocmeste /elibereaza adeverinte solicitate de catre angajati
 Gestioneaza dosarele angajatilor
 Intocmeste statul d eplata si Declaratia 112
 Aplica intocmai legislatia in vigoare in domeniul muncii si salarizarii
 Arhiveaza dosarele de personal
 Realizeaza acte aditionale la contractele de munca
 Calculeaza salariile cu ajutorul solutiei informatice WinMentor
 Inregistreaza in REVISAL modificarile la contractele de munca cu respectarea legislatiei in vigoare
 Colecteaza si centralizeaza toate informatiile justificative privind statul de plata(pontaje,concedii medicale,concedii de odihna,modificari de salarii,bonusuri)
 Efectueaza si participa la cercetarile disciplinare,daca e cazul
 Elaboreaza rapoarte specifice activitatii de personal catre managementul companiei si institutiile statului
 Reprezinta compania in cazul controalelor efectuate de ITM.

CERINTE

Studii superioare
Minim 5 ani experienta profesionala in domeniul resurselor umane,din care minim 3 in domeniul administrarii de personal si relatii cu ITM
Cunostinte solide in domeniul legislatiei muncii si fiscale legate de dreptul muncii
Curs Inspector Resurse Umane
Integritate,etica,profesionalism
Bune abilitati de comunicare
Persoana cu abilitati de organizare,spirit de echipa si dinamica
Abilitati de a lucra independent si de a gestiona sisteme de evidenta
Cunostinte utilizare PC-Word,Excel-nivel avansat
Limba engleza-nivel mediu
B. ADMINISTRATIE

 Intocmeste pontaje,calculeaza diurnele externe si interne pentru soferi,realizeaza deconturile de cheltuieli si retinerile salariale(constituite din amenzi,popriri,actiuni disciplinare) si aplica sistemul de bonusare pentru soferi
 Intocmeste documentele necesare efectuarii schimbului de soferi,cererile de concediu,planifica perioadele de repaus(fara plata si libere platite) si organizeaza transportul pentru personalul delegat(microbus/bilete avion)
 Mentine legatura cu clientii externi si ofera informatii legate de perioadele de lucru ale angajatilor
 Asigura managementul diurnelor(calcul sume cuvenite,retineri si sume acordate) pentru soferi
 Acorda asistenta in completarea foilor de parcurs auto
 Intocmeste si transmite periodic documentatia necesara catre institutiile UE in legatura cu salariile si diurnele acordate soferilor care isi desfasoara activitatea in strainatate.

BENEFICII OFERITE

o Mediu de lucru placut,intr-o echipa tanara,de profesionisti
o Pachet salarial motivant
o Tichete de masa

Angajam soferi profesionisti pentru curse externe, (camioane cu prelata), angajarea pe Romania si se lucreaza 6 saptamani cu 2 pauza,
Cerinte: experienta minim 1 an si limba Engleza la nivel de conversatie.
Majoritatea curselor sunt in Benelux si Germania dar si Anglia,Elvetia,Austria,Franta,Italia si Spania.
Salariul 1700euro/Luna
0755011000
0743214794. Daca nu vi se raspunde va rugam sa trimiteti un sms si veti fi resunati.