INSPECTOR RESURSE UMANE

MERIDIAN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste dosarele pentru personalul nou angajat, obtine actele si documentele necesare dosarelor de personal
- Informeaza angajatii asupra modului de completare a diferitelor formulare sau adeverinte
- Asigura inregistrarea contractelor individuale de munca si vizarea carnetelor de munca la ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca)
- Gestioneaza miscarile de personal (promovari, rotiri, iesiri) in sistemul de gestiune a datelor, operand la timp si in mod corect
- Arhiveaza documentele de personal (acte aditionale, formulare, decizii, sanctiuni, etc)
- Asigura necesarul de carnete de munca
- Raspunde de pastrarea si evidenta carnetelor de munca, precum si de corectitudinea datelor inscrise
- Opereaza in carnetele de munca ale angajatilor si registrele de evidenta
- Intocmeste diferite adeverinte solicitate de angajati
- Intocmeste decizii, note de lichidare, acte aditionale
- Urmareste efectuarea analizelor medicale periodice conform legislatiei in vigoare
- Redacteaza si centralizeaza documente specifice departamentului de resurse umane: rapoarte, memo-uri, adrese, cereri, instiintari.
- Urmareste si aplica prevederile legale în domeniul relatiilor de munca si al asigurarilor sociale

CERINTE

- Absolvent studii superioare.
- Curs de inspector resurse umane
- Experienta in resurse umane (administrare de personal)
- Persoana organizata, proactiva, capabila sa lucreze in echipa;
- Bune abilitati de comunicare, analiza, intuitie si spirit de observatie
- Capacitate de asimilare rapida, flexibilitate;
- Capacitate de a lucra cu termene limita;
- Cunostinte foarte bune de lucru pe calculator (Word, Excel, PowerPoint etc)

BENEFICII OFERITE

Salariul brut oferit 400 euro

MERIDIAN, prin cele doua showroom-uri ale sale, se prezinta ca una din cele mai moderne concesiuni bimarca Dacia-Renault. Obiectivul companiei MERIDIAN este sa ofere solutii practice intr-un mod transparent, eficient si profesional. MERIDIAN este o institutie care creste constant, se adapteaza permanent la nou, schimba tehnologiile, introduce noi servicii pentru a veni in intampinarea solicitarilor clientilor. Compania MERIDIAN va continua sa lupte pentru deviza care o defineste: capacitatea de a anticipa si inova. Succesul nostru depinde de succesul clientilor nostri. Pentru a ne atinge obiectivele, vom continua sa ne bazam pe increderea clientilor nostri, dar mai ales pe activitatea lor alaturi de noi.
MERIDIAN - un singur nume, o mare familie!