INSPECTOR PROTECTIA MUNCII SI PSI

CORA GENERAL BUSINESS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunoaste si asigura respectarea prevederilor normelor de sanatate si securitate in munca in cadrul organizatiei.
- Efectueaza instructajul introductiv general de PM si PSI pentru noii angajati ai societatii si gestioneaza completarea fiselor de protectia muncii pentru fiecare salariat (precum si celorlalte documente cerute de NGPM), asigurandu-se de acuratetea si corectitudinea datelor inscrise in aceste documente.
- Intocmeste si reactualizeaza tematicile de instruire pentru instructajele generale de protectie a muncii si PSI si pentru cele periodice.
- Consilieaza managerii de zona privind obligativitatea efectuarii instructajelor periodice la locul de munca.
- Reprezinta organizatia in relatia cu organele de control in domeniul PM si PSI, urmareste punerea in aplicare a masurilor corective dispuse de organele de control.
- Realizeaza evidente de specialitate cu privire la locurile de munca cu conditii deosebite si accidente de munca ; se asigura ca locurile de munca sunt dotate cu materialul necesar protectiei muncii si ca nu prezinta pericole privind sanatatea si securitatea in munca.
- Elaboreaza documentatia necesara pentru obtinerea autorizatiei de protectia mediului, muncii si incendiilor pentru noile locatii care se deschid.

CERINTE

- 2 ani experienta in domeniul protectiei muncii si PSI.
- Cursuri de specializare in domeniul securitatii si sanatatii in munca si PSI.
- Cunostinte operare PC (Microsoft Office).
- Capacitate de planificare si organizare ; capacitate de analiza si sinteza a informatiei ;
- Excelente abilitati de comunicare
- Persoana dinamica.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- conditii de lucru placute;

DESCRIEREA FIRMEI

LANT DE MAGAZINE DE MODA