INSPECTOR PROTECTIA MUNCII - part time

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaboreaza si actualizeaza planul de prevenire si protectie;
- stabileste atributiile si raspunderile in domeniul securitatii si sanatatii in munca ce revin lucratorilor corespunzator functiilor exercitate;
- elaboreaza tematica pentru toate fazele de instruire, stabilirea periodicitatii adecvate pentru fiecare loc de munca;
- asigura instruirea lucratorilor in domeniul sanatatii si securitatii in munca si verifica cunostiintele si aplicarea lor;
- instruirea conducatorilor de la locurile de munca privind organizarea activitatii de securitate si sanatate in munca la nivel de societate;
- elaboreaza programul de instruire-testare la nivelul societatii.

CERINTE

- studii medii;
- atestat de Inspector Protectia Muncii;
- studii juridice-prezinta avantaj.

Organizat pe divizii, RTC-ul s-a dezvoltat prioritar prin patrunderea in domenii de afaceri diverse. Suntem liderii pietei de papetarie, de carte, de transport si curierat, de plati electronice si speram sa devenim lideri si la distributia de IT. In afara de distributie avem si activitati de productie si de retail. Am creat branduri nationale puternice, cum ar fi RTC, Diverta, TCE. Dupa ce in 2004 ne-am extins activitatea in Republica Moldova, intentionam incepand cu 2007 sa investim si in Bulgaria, Croatia si Serbia.

Mandri de specificul nostru romanesc (capital, management, mentalitate), dorim sa imbinam in RTC seriozitatea si profesionalismul occidental cu placerea de viata sudic-orientala. In felul acesta vrem mai mult decat sa creeam locuri de munca si succese financiare, dorim sa impartim notiunea de “Imi place” cu angajatii nostri si cu toti partenerii nostri!