Inspector protectia muncii

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza, realizeaza si controleaza activitatea de securitate si sanatate in munca la nivelul companiei;
- asigura instruirea, coordonarea, reglementarea si controlul privind respectarea prevederilor legale in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
- analizeaza activitatile din diferite departamente si stabileste gradul de conformism in acord cu prevederile legislative;
- acorda asistenta de specialitate managerilor de departament in organizarea si desfasurarea activitatii de prevenire a accidentelor de munca si a bolilor profesionale;
- identifica pericolele si evalueaza riscurile pentru fiecare componenta de munca;
- intocmeste si actualizeaza planul de prevenire si protectie;
- elaboreaza instructiuni proprii de SSM;
- intocmeste planul de actiune in caz de pericol grav si iminent;
- verifica starea de functionare a sistemelor de alarma, avertizare si de siguranta;
- informeaza in scris angajatorul cu privire la deficientele constatate in timpul controalelor efectuate la locul de munca si propune masuri de protectie;
- coordoneaza activitatea de protectie civila la nivelul companiei;
- colaboreaza cu specialistii din cadrul Grupului Renault pe probleme de conditii de munca, securitate si sanatate, precum si cu serviciul de Medicina Muncii.

CERINTE

- Experienta in domeniu de minim 3 ani;
- Studii superioare;
- Curs de SSM de 80 de ore;
- Curs evaluator riscuri;
- Cunostinte de operare PC;
- Buna cunoastere a limbilor franceza sau engleza;
- Orientare catre rezultate, abilitati de comunicare si organizare, responsabilitate.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.