Inspector Personal / Responsabil Resurse Umane

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri, importanta companie ce activeaza cu succes pe piata din Romania si nu numai, cautam un candidat de succes, care sa ocupe functia de Responsabil Resurse Umane.

Alaturi de celalalt Inspector de personal, noul coleg va efectua toate activitatile specifice referitoare la administrarea dosarelor de personal, in cadrul Departamentului de Resurse Umane, in principal:
- mentinerea relatiei cu autoritatile din sectorul specific de activitate
- operarea in carnetele de munca
- intocmirea si gestionarea dosarelor de personal
- redactarea CIM, actelor aditionale, adeverinte salariati

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- Atestat Inspector Resurse Umane
- Experienta (drept de operare la actualul angajator constituie avantaj) in operarea in carnetele de munca (deschideri, modificari, etc.)

Experienta in lucrul cu autoritatile, bune abilitati de relationare, spiritul organizatoric si capacitatea de planificare, cunostintele de operare in Excel precum si cele de limba engleza (alt avantaj semnificativ) vor constitui premisele unei candidaturi de succes precum si bazele perspectivelor de largire a atributiilor sale in directia activitatilor specifice de resurse umane (screening cv-uri, recrutare, etc.)

BENEFICII OFERITE

mediu profesionist, propice consolidarii unei cariere in HR
stabilitate pe termen lung
echipa dinamica
expunere internationala