Inspector Personal

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este subordonat Sefului Compartimentului Salarizare din cadrul DRU
Sarcini si Responsabilitati
- gestioneaza informatiile privind personalul societatii, din tara si strainatate
- gestioneaza informatiile privind cartile de munca (declaratii, actualizari, achizitionari, inchideri/deschideri carnete de munca, completari in cartile de munca)
- gestioneaza decizii si inregistrari in cartea de munca
- reprezinta compania in relatiile cu institutiile administrative de stat si locale, ITM, etc
- analizeaza si elaboreaza fisele de post
- intocmeste si transmite adeverinte
- intocmeste si transmite adrese specifice activitatii de administrare personal
- gestioneaza note de lichidare / note de transfer
- intocmeste situatii statistice
- inregistrari la Inspectoratele Teritoriale de Munca
- raportari privind situatiile de personal solicitate de Actionariat si Manager RU
- gestioneaza conflictele de munca si participa la cercetari disciplinare

CERINTE

Minim 3 ani vechime si experienta pe un post similar intr-ocampanie cu peste 1000 angajati
Studii medii sau superioare
Atestat de Inspector de Personal
Cunostinte FOARTE BUNE de legislatia muncii
Abilitati de comunicare, claritate si conciziune
Gindire logica si structurata
Dinamism
Cunostinte foarte bune de utilizare PC: MS Office (Word, Excel) Acces, Internet.
Limba engleza/franceza, minim nivel mediu

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist.
Pachet salarial, tichete de masa, bonusuri conform CCM.
Program: 8.00 ¿ 17.00 cu 1 h pauza de masa
Deplasari la puncte de lucru: cind este cazul.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale