Inspector Personal

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in Bucuresti (Bdul Vasile Milea), se subordoneaza Directorului de Resurse Umane si nu are persoane in subordine.

- gestioneaza informatiile si documentele referitoare la administrarea personalului societatii, din tara si strainatate
- gestioneaza informatiile si documentele aferente pentru cartile de munca (declaratii, actualizari, achizitionari, etc.)
- opereaza inregistrarile corespunzatoare in carnetele de munca (inchideri/deschideri carnete de munca, completari in carnetele de munca)
- reprezinta compania in relatiile cu institutiile administrative de stat si locale pe linie de resurse umane (ITM, Ag. de somaj, Casa de pensii, etc)
- intocmeste si transmite adeverintele solicitate de salariati
- intocmeste si transmite adrese specifice activitatii de administrare personal
- gestioneaza note de lichidare / note de transfer
- intocmeste situatii statistice
- inregistreaza documentele corespunzatoare la Inspectoratul Teritorial de Munca
- raportari privind situatiile de personal solicitate de conducere
- gestioneaza conflictele de munca si participa la cercetari disciplinare

CERINTE

Studii medii sau superioare
Minim 3 ani experienta pe un post similar
Atestat de Inspector de Personal
Cunostinte foarte bune de legislatia muncii
Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel, Access), Outlook Express
Buna cunoastere a limbii franceze si/sau engleze
Carnetul de conducere cat.B prezinta avantaj
Bune abilitati de comunicare, claritate si concizie, gandire logica si structurata, atentie si constiinciozitate
Persoana dinamica, organizata, meticuloasa, proactiva

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist.
Pachet salarial, tichete de masa, bonusuri conform CCM.
Program: 8.00 ¿ 17.00 cu 1 h pauza de masa
Deplasari la puncte de lucru: cind este cazul.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale