INSPECTOR EXPLOATARE TRAFIC (CENTRUL DE PROCESARE, PRELUNGIREA GHENCEA NR 116)

GROUP 4 FALCK ROMANIA / VALAHIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- primeste si centralizeaza comenzile clientilor;
- introduce in sistemul informatic comenzile transmise de beneficiari privind transportul de valori, solicitarile de numerar, consumabile;
- clarifica cu clientii comenzile de transport cu date incorecte sau neclare;
- negociaza cu acestia orele de atingere din comenzile zilnice;
- inainteaza beneficiarilor confirmarile de primire a comenzilor, casierilor care executa transportul in ziua comenzii;
- intocmeste zilnic rutele de transport in baza comenzilor zilnice si lunare si cu ajutorul fisierelor Rute Maximale;
- colaboreaza cu Dispecerul GPS, care il informeaza in privinta abaterilor de la planul de rutare conform situatiei operative din teren;
- introduce in sistemul informatic confirmarile/situatia la zi a operatiunilor executate de catre echipajele de transport sau tehnicienii ATM;
- tine legatura cu beneficiarii pentru a aduce acestora la cunostinta situatii de intarziere a echipajelor, tehnicienilor ATM;
- este cel care preia si inregistreaza reclamatiile clientilor, pe care le da spre rezolvare Sefului de Tura;
- transmite clientilor modul de solutionare a problemelor semnalate de ei si masurile interne luate;
- mentine legatura cu clientii in privinta oricarei activitati legate de implementarea planului de rutare;

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Transporturi;
- Experienta minim sase luni in activitatea de dispecerizare/ rutare Bucuresti;
- Disponibilitate de lucru in ture;
- Engleza ¿ nivel conversational mediu;
- Responsabilitate, corectitudine;
- Buna capacitate de planificare si organizare;
- Abilitatea de a lua decizii rapide;
- Abilitati de comunicare, capacitate de asimilare;
- Spirit de echipa si abilitatea de a rezolva probleme;
- Buna capacitate de relationare cu clientii;
- Capacitatea de a indeplini obiective si a respecta termene;
- Acuratete si atentie in indeplinirea sarcinilor;
- Persoana dinamica.

BENEFICII OFERITE

- 300 EUR salariu net plus tichete de masa (conform zilelor lucratoare);
- plata orelor de noapte si a orelor suplimentare;
- conditii de munca legale, salariu lunar garantat, dotare corespunzatoare;
- oportunitatea de a lucra intr-o companie internationala si cu o reputatie deosebita, intr-un mediu de lucru profesionist, in care magnitudinea clientilor deserviti si diversitatea solicitarilor acestora sunt motive de dezvoltare profesionala continua;
- posibilitati reale de promovare in cadrul companiei;

Datorita dezvoltarii continue si numelui puternic, compania noastra, Group 4 Falck Valahia, isi mareste permanent echipa. Ca urmare, pentru fluidizarea activitatii avem nevoie de un numar marit de inspectori de resurse umane, la acelasi nivel de perfomanta cu cei deja existenti.
Group 4 Falck Valahia este membra a Group 4 Securicor, companie aflata pe locul intai la nivel mondial in domeniul prestarii de servicii de securitate.
In Romania, Group 4 Securicor este prezent din 2002 si totalizeaza astazi circa 6.000 de salariati cu o infrastructura dezvoltata la nivelul tuturor judetelor.
Clientii nostri sunt companii de top pe piata romaneasca, precum: Raiffeisen Bank, Alpha Bank, City Bank, Banc Post, Banca Romaneasca, CEC, Posta Romana, Kenvelo, Kaufland, Hewlett-Packard s.a