Inspector ( diriginte ) de santier

QUANTUM CONSULTING & MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consultant contructor - persoana fizica insarcinata de catre investitor cu verificarea calitatii materialelor si produselor puse in lucrare si/sau cu verificarea executiei corecte a lucrarilor de constructii.

Asistenta tehnica si consultanta:
- urmarirea executiei lucrarilor de reabilitare, modernizare, consolidare, reparatii sau constructii noi;
- verificarea calitatii lucrarilor executate;
- verificarea conformitatii cu reglementarile FIDIC;
- implementarea unui sistem specific de Asigurare a Calitatii;
· programarea si gestionarea santierului pana la receptia finala;
- asigura urmarirea derularii proiectului (faze determinate, termene, calitatea executiilor)
- obtinerea de avize, acorduri si autorizatii de constructie;
- studiaza detaliile de proiectare si documentatia tehnica necesara pentru lucrarile de constructie
- propune strategii pentru optimizarea activitatii;
- asigura respectarea legislatiei in domeniul constructiilor.

CERINTE

Candidatul ideal:

- studii superioare in domeniul constructiilor (absolvent al Facultatii de Constructii civile, industriale si agricole)
- experienta relevanta in domeniu de minim 5 ani
- cunoasterea legislatiei in domeniu
- detinerea unui portofoliu personal
- recomandari din partea colaboratorilor
- permis de conducere categ.B
- abilitati bune de relationare si coordonare a unei echipe de muncitori

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant in functie de experienta, competenta, performanta si corelat cu eforturile si implicarea in activitate.
- Telefon mobil, masina proprie, laptop.
- Oportunitatea de dezvoltare personala si profesionala fiind parte a unei echipe dinamice si performante

Companie de consultanta in domeniul imobiliar cu activitate pe plan intern si international.