INSPECTOR DE PERSONAL

DEMIUMA COMIMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si deruleaza operatiunile de evidenta de resurse umane, intocmind si gestionand dosarele salariatilor in toate etapele perioadei de angajare - incadrare, promovare, transfer, incetare (actele necesare la angajare, contractul individual de munca, actele aditionale, deciziile etc.);
- Asigura inregistrarea contractelor individuale de munca la ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca);
- Gestioneaza miscarile de personal (promovari, rotiri, iesiri) in sistemul de gestiune a datelor, operand la timp si in mod corect;
- Arhiveaza documentele de personal (acte aditionale, formulare, decizii, sanctiuni,etc.);
- Asigura necesarul de carnete de munca;
- Intocmeste diferite tipuri de adeverinte, la solicitarea salariatilor, avand raspunderea confirmarii lor;
- Colecteaza si verifica pontajele salariatilor;
- Pastreaza evidenta concediilor efectuate si verifica operarea lor in pontaj;
- Redacteaza si centralizeaza documente specifice departamentului de resurse umane: rapoarte, memo-uri, adrese, cereri, instiintari.

CERINTE

- Studii superioare;
- Atestat inspector resurse umane;
- Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara;
- Cunostinte foarte bune de legislatia muncii;
- Cunostinte PC (Word, Excel);
- Persoana responsabila, riguroasa, cu abilitati de planificare, organizare;
- Capacitate de a lucra in echipa, dar si individual.

Compania a luat nastere in anul 1993 si are ca obiect de activitate producerea si comercializarea propriilor colectii sub marca Nissa.
Nissa are placuta misiune de a pune la dispozitia domnisoarelor si doamnelor ireprosabilul stil clasic-modernizat, feminin, rafinat, versatil, orientat spre detaliu...acea garderoba ce o insoteste in toate aspectele evolutiei stilului propriu de viata. Nissa ofera o alternativa sofisticata pentru toate femeile cu atitudine, pentru cele ce isi doresc intotdeauna sa arate bine in cea mai adaptabila acceptiune a stilului clasic – o alternativa pentru tinerele ambitioase care-si construiesc gama de tinute office odata cu impresionanta evolutie din cariera lor ...pana la curajoasele mame a trei copii.