Inspector de asigurari

UNIQA ASIGURARI SA - Sucursala Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contactarea de potentiali clienti (direct, telefonic, recomandari, etc.);
- stabilirea de intalniri pentru negociere;
- incheierea contractelor de asigurare si incasarea acestora;
- participarea la programele de pregatire initiate de angajator sau recomandate de acesta;
- auto-pregatirea proprie continua conform activitatilor din fisa postului.

CERINTE

- abilitati de comunicare si negociere;
- implicare si dorinta de a reusi;
- disciplina, perseverenta, organizare, rezistenta la stres, seriozitate;
- cunostinte bune operare PC (Word, Excel);
- studii medii sau superioare, inclusiv promotia 2014;
- integritate, onestitate.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix + comisioane motivante, in functie de performantele individuale;
- mediu de lucru placut, intr-o echipa tanara;
- cursuri de pregatire profesionala;
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie multinationala.

UNIQA Asigurari este cea mai noua membra a UNIQA Group Austria, odata cu preluarea la finele anului 2008 a companiei UNITA, prima companie cu capital privat din Romania.
UNIQA Asigurari se situeaza printre liderii pietei de asigurari generale din Romania.

Are in prezent aproximativ 850 de angajati in peste 44 de sucursale si 124 de agentii. UNIQA Asigurari furnizeaza servicii pentru mai mult de 550.000 de clienti.

Istoric

1990 - A fost infiintata la Timisoara si a fost prima companie de asigurare cu capital integral privat constituita in Romania.

1991 - Si-a inceput activitatea in sectorul asigurarilor de viata.

1996 - Pune baza asigurarilor generale domeniu care a fost dezvoltat sistematic in anii ce au urmat, cu intreaga gama de asigurari din acest domeniu.

2002 - Wiener Stadtische a devenit acţionar majoritar al societatii.

2004 - Sediul central se muta la Bucuresti

2008 - UNIQA Group a achizitionat 100% din actiunile companiei.