INSPECTOR SPECIALITATE DAUNE

ASTRA - UNIQA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Constatarea tehnica de specialitate a daunelor produse si stabilirea solutiilor optime;
- Verificarea realitatii imprejurarilor producerii evenimentului asigurat;
- Solicitarea autoritatilor abilitate pentru eliberarea de documente cu privire la cauzele si imprejurarile producerii evenimentelor asigurate si la pagubele produse;
- Solicitarea din partea asiguratilor si pagubitilor a datelor necesare in vederea stabilirii si platii despagubirii;
- Raportari periodice privind situatia dosarelor de dauna instrumentate.

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Experienta: minim, 1 an pe o pozitie similara;
- Limba engleza - nivel mediu;
- Operare PC (Word, Excel) - nivel avansat.

ASTRA Asigurari a fost infiintata in 1991 si este cea mai mare companie de asigurari cu actionariat si capital preponderent autohtone. ASTRA Asigurari se numara intre companiile cele mai capitalizate din piata autohtona de profil, avand un capital social cu o valoare de 55 milioane de Euro.
Principalii actionari ai companiei sunt TNG - The Nova Group, unul dintre cele mai mari holding-uri romanesti, si Uniqa Group, jucator international important, cu interese in peste 20 tari.
ASTRA Asigurari este singura companie de asigurari din Romania cu capital si actionariat preponderent autohtone.
Cu 238 unitati teritoriale in toata tara, ASTRA Asigurari are o acoperire teritoriala completa, oferind peste 60 de tipuri de asigurari generale, de viata si de sanatate.

Descrierea postului:

- Gestionarea carnetelor de munca si a dosarelor angajatilor conform prevederilor legale;
- Intocmirea contractelor individuale de munca si a actelor aditionale la acestea si inregistrarea la Inspectoratul Teritorial de Munca;
- Intocmirea actelor necesare in vederea incetarii raporturilor de munca;
- Eliberarea adeverintelor/alte acte specifice departamentului resurse umane;
- Operarea in carnetele de munca a tuturor modificarilor ce intervin in activitatea profesionala a angajatilor;

Cerinte:

- Cunostinte temeinice de legislatia muncii;
- Cunoasterea procedurilor specifice departamentului de personal;
- Atestat curs de resurse umane;
- Experienta in completarea carnetelor de munca;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel);
- Corectitudine in indeplinirea sarcinilor, rigurozitate.
ASTRA Asigurari a fost ??nfiin??at?? ??n 1991 si este cea mai mare companie de asigurari cu actionariat si capital preponderent autohtone. ASTRA Asigurari se numara intre companiile cele mai capitalizate din piata autohtona de profil, avand un capital social cu o valoare de 55 milioane de Euro.
Principalii ac??ionari ai companiei sunt TNG - The Nova Group, unul dintre cele mai mari holding-uri rom??ne??ti, ??i Uniqa Group, juc??tor interna??ional important, cu interese ??n peste 20 ????ri.
ASTRA Asigurari este singura companie de asigur??ri din Rom??nia cu capital ??i ac??ionariat preponderent autohtone.
Cu 238 unit????i teritoriale ??n toata ??ara, ASTRA Asigurari are o acoperire teritorial?? complet??, oferind peste 60 de tipuri de asigur??ri generale, de via???? ??i de s??n??tate.