Inspector daune auto

Interamerican Romania Insurance Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza constatarea si evaluarea pagubelor;
Verifica realitatea producerii evenimentului asigurat, realitatea actelor intocmite;
Rezolva operativ cazurile de paguba avizate pentru dosarele de dauna ce i-au fost incredintate;
Solicita organelor de politie si altor organe de urmarire penala actele si datele cu privire la cauzele si imprejurarile producerii evenimentelor asigurate, in vederea stabilirii si platii despagubirii;
Potrivit atributiilor stabilite pe linia exercitarii controlului financiar preventiv, prin semnarea documentelor propuse pentru plata, isi asuma raspunderea disciplinara, materiala sau penala;
Urmareste rezolvarea in termen si in conditiile stabilite de regulamente, sesizarile si reclamatiile asiguratilor.

CERINTE

Absolvent al unei institutii de studii superioare;
Cunostinte tehnice de specialitate;
Orientare pe client;
Capacitate de analiza, de evaluare si interpretare;
Capacitate decizionala;
Comportament etic;
Nivel de experienta: minim 2 ani.

Interamerican, part of Eureko Group, is one of the leading insurance companies in Romania, offering a large variety of life, non-life insurance and Medisystem, the first integrated system of medical services. Interamerican s mission is to assure that our clients get the best insurance programs through our team members professionalism.