Inspector Daune Auto

ASTRA-UNIQA ASIGURARI

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Constatarea tehnia de specialitate a daunelor produse şi stabilirea soluţiilor optime;
- Verificarea realităţii împrejurărilor producerii evenimentului asigurat;
- Solicitarea autorităţilor abilitate pentru eliberarea de documente cu privire la cauzele şi împrejurările producerii evenimentelor asigurate şi la pagubele produse;
- Solicitarea din partea asiguraţilor şi păgubiţilor a datelor necesare în vederea stabilirii şi plăţii despăgubirii;
- Raportări periodice privind situaţia dosarelor de daună instrumentate.

CERINTE

-Studii superioare tehnice ( Facultatea de Transporturi) pentru persoanele f¿r¿ experien¿¿ în activitatea de daune (junior)
- Studii superioare f¿r¿ condi¿ii limitative pentru persoanele cu minimum 2 ani experien¿¿ în inspec¿ia de daune (specialist)
- Limba engleza la nivel mediu
- Operare PC nivel mediu
- Permis de conducere categoria B

ASTRA ASIGURARI este una din companiile private de elita din Romania.
Cuvintele cheie pentru expansiunea ASTRA ASIGURARI sunt modernizarea si flexibilitatea. Comunicam permanent cu clientii nostri, perfectionandu-ne produsele si personalul astfel incat sa oferim servicii superioare calitativ, in acord cu exigentele acestora.