Inspector Controlul Calitatii

IMSAT SA - Sucursala Echipamente Electrice

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului:
Realizarea de inspectii eficiente pe linie de CQ care sa contribuie la mentinerea sistemului de management al calitatii (SMC) in IMSAT SEE si a politicilor si obiectivelor de calitate adoptate de IMSAT SEE in conformitate cu cerintele standardului SR EN ISO 9001:2001, cu cerintele clientului Jenbacher si imbunatatirea continua a SMC cu 5 % pe an.

Atributii:

a) Identificarea, inregistrarea, masurarea si monitorizarea neconformitatilor si a produselor neconforme si raportarea lor.
b) Efectuarea inspectiilor intermediare si finale la produsele furnizate clientilor IMSAT SEE si raportarea lor.
c) Tinerea sub control a proceselor care se desfasoara in IMSAT SEE in vederea asigurarii trasabilitatii produsului si a reconstituirii istoricului sau.
d) Tinerea sub control a proceselor, in conformitate cu planurile operatiilor de control si raportarea lor.
e) Verificarea eficienta a rezolvarii RCA-urilor la proiectele derulate inclusiv a celor intocmite la proiectare, pana la inchiderea lor definitiva.
f) Raportarea in termen a Planului Ooperatiilor de Control precum si a RCA-urilor aferente.
g) Intocmirea si transmiterea in termen a Conformity File pentru proiectele derulate precum si a FAT-ului.

CERINTE

- studii superioare/medii preferabil in domeniul electromecanic
- experienta minim 2 ani in posturi similare
- cunostinte PC: Word, Excel
- atentie la detaliu si acuratete in inregistrarea datelor, bune abilitati de comunicare si spirit de echipa
- cunostinte de limba engleza/franceza ¿ constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial motivant si un mediu de lucru dinamic.

Vor fi contactate numai persoanele care indeplinesc cerintele de mai sus!

Sucursala Echipamente Electrice realizeaza camere de comanda containerizate pentru turbine cu gaz si turbine mixte.
Imsat SEE inseamna integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie.
IMSAT SEE este furnizor calificat:
- General Electric, Core Tech, Nuovo Pignone.