Inspector calitate receptie echipamente electrice

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in Bucuresti
1.Executarea la timp a receptiei calitative din punct de vedere vizual, dimensional (pe baza schemelor electrice si a specificatiilor de aprovizionare a echipamentelor) si functional (impreuna cu echipa de la Depart. Teste) a tuturor echipamentelor electrice aprovizionate (Speedtronic, VDR, HMI, GDR, Fire Fighting Panel, Battery Charger, Generator Control Panel, Inverter Panel, Air Conditioner, Fire Protection, Smoke Detectors);

2.Executarea la timp a activitatilor de elaborare, inregistrare, semnare, identificare si transmitere electronica a Proceselor Verbale de Receptie Calitativa pentru fiecare echipament electric conform, in parte, a neconformitatilor semnalate in timpul receptiei echipamentelor, precum si a rezultatelor efectuarii receptiilor;

3.Transmiterea imediata a declaratiilor de conformitate, a certificatelor de garantie precum si a buletinelor si documentelor de calitate insotitoare, pentru fiecare echipament electric in parte;

4.Semnarea tuturor documentelor de calitate dupa efectuarea receptiei calitative a echipamentelor electrice (procese verbale de receptie, NIR-uri, rapoarte de neconformitate pentru echipamentele electrice neconforme aprovizionate de la furnizorii autohtoni);

5.Efectuarea de alte activitati legate de receptia calitativa a echipamentelor electrice, dispuse de catre seful depart. QEHS ( participarea la auditurile interne efectuate de echipele de audit, participarea la inventarierile din cadrul IMSAT SEE, preluare de alte atributii in cadrul depart., etc.).

CERINTE

1. Studii tehnice in domeniul electric ( cele superioare constituie un avantaj );
2. Experienta relevanta in efectuarea inspectiilor calitative (controlul calitatii) in ceea ce priveste receptia echipamentelor electrice;
3. Cunostinte si experienta in utilizarea calculatorului la efectuarea raportarilor, ;
4. Buna cunoastere a limbii engleze;
5. Cunostinte de managementul calitatii (asigurare si controlul calitatii) pentru gestionarea adecvata a documentelor de calitate si a inregistrarilor efectuate.
6. Capacitate buna de analiza si sinteza, de a intocmi planuri si programe, de a organiza si controla o activitate ce se desfasoara sub presiune
7. Buna capacitatea de intelegere si comunicare
8. Atentie si viteza de reactie foarte bune, perspicacitate, constiinciozitate
9. Capacitate excelenta de adaptare la conditiile munca, maturitate, fermitate, onestitate

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru profesionist,
-Tichete de masa
- Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale