Inspector Asigurari

Allianz Tiriac Asigurari SA Sucursala Academiei

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Desfasoara activitatea de subscriere in mod direct a tuturor tipurilor de asigurare
oferite de societate,
- Sprijina si indruma personalul de vanzare apartinand canalului specializat in
asigurari de viata in activitatea de subscriere a asigurarilor non viata.

- Se preocupa de atragerea clientilor -prin prospectarea pietii in vederea identificarii potentialiilor clienti, analiza solicitarilor si redactarea ofertelor, negocieri cu clientii, acceptarea conditiilor de asigurare, incheierea contractelor de asigurare si derularea acestora, in limitele de competenta acordate prin normele interne;
- finalizeaza procesul de vanzare prin emiterea politelor de asigurare si incasarea primelor de asigurare;
- efectuiaza inspectiile de risc la riscurile preluate in asigurare , in limitele competentelor acordate prin normele interne

CERINTE

- Studii: medii/ superioare;
- Experienta: nu este necesara experienta in domeniu;
- Cunostinte: cunostinte pc ( word, excel );
- Permis conducere autoturisme categoria B;
- Limbi straine si grad de cunoastere: engleza ( nivel mediu );
- Calitati individuale: initiativa, combativitate, disciplina, corectitudine.

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru motivant intr-o companie internationala de renume;
- Salariu, comisioane, bonusuri si alte stimulente

DESCRIEREA FIRMEI

Companie multinationala