Inspector Asigurari

Rodipet Business Solution

Job expirat

RESPONSABILITATI

Urmarirea contractelor de asigurare: plata ratelor, reinnoirea politelor pe baza de licitatii/oferte;
Evidenta contarctelor de asigurari;
Efectuarea ordinelor de plata pentru platile aferente contarctelor de asigurare;
Evidenta platilor facute pentru polite si ratele scadente;
Obtinerea/intocmirea de oferte de asigurare;
Incheierea contractelor de asigurari conform ofertei alese;
Centralizarea si evidentierea obiectelor asigurate: autovehicule si bunuri (cladiri, stocuri de marfa, bunuri din cladiri) pentru a putea actualiza in permanenta politele;
Centralizarea daunelor: autovehicule/bunuri;
Centralizarea si evidenta dosarelor de dauna bunuri, dosarelor de dauna auto;
Completarea dosarelor de dauna trimise incomplete de catre agentiile din tara si Bucuresti;
Completarea si trimiterea dosarelor de dauna catre societatea de asigurari/broker de asigurare;
Evidenta dosarelor de daune;
Recuperarea despagubirilor cuvenite pentru dosarele de daune deschise;
Intocmirea de rapoarte.

CERINTE

Studii superioare finalizate
Experienta minim 1 an asigurari - dosare daune
Cunostinte operare PC - MS Office
Cunostinte solide limba engleza

Lider national de distributie presa si produse complementare