Inspector Asigurari

TCV&ASOCIATII.SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea si vanzarea produselor de asigurare
- acordarea consultantei de specialitate clientilor in vederea incheierii contractelor de asigurare
- intocmirea ofertelor de asigurare
- preluarea comenzilor din aplicatia online
- emiterea politelor de asigurare
- gestionarea portofoliului de clienti existenti (instiintarea clientilor de scadenta ratelor, reinnoirea politelor de asigurare)
- prospectarea pietei tinta, identificarea clientilor noi

CERINTE

Calificari
- studii superioare
- experienta in domeniul asigurarilor
- experienta generala in vanzari constituie un avantaj
- abilitati bune de negociere si comunicare
- orientare catre clienti si catre piata
- persoana ordonata, punctuala, organizata
- persoana entuziasta, proactiva, dinamica
- deschidere pentru activitatea in echipa
- permis de conducere cat. B
- cunostinte de limba engleza – nivel conversational
- cunostinte foarte bune de operare PC (Word, Excel)
- diploma IMA

BENEFICII OFERITE

Sansa dezvoltarii personale si profesionale in domeniul asigurarilor, in cadrul unei companii in plina ascensiune
- pachet salarial motivant
- bonusuri bazate pe competente
- cursuri de pregatire profesionala