Inspector Asigurari

SC GEMARAL BROKER DE ASIGURARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

a) Intocmirea ofertelor CASCO in baza cecerilor atat online cat si cele solicitate direct de agenti,clienti;
b) Finalizarea vanzarii prin incheierea contractelor de asigurare si efectuarea inspectiilor de risc pentru autovehiculele care au fost preluate in asigurare(zona Bucuresti+Ilfov), pentru celelalte zone intermedierea intalnirilor dintre asigurat si un reprezentant al societatii de asigurare in vederea efecturaii inspectiei de risc ;
c) Analizeaza piata asigurarilor si propune masuri pentru marirea portofoliului de clienti si ulterior se implica direct in atingerea targhetelor propuse;
d) Contactarea si abordarea potentialilor clienti-PJ ,prezentarea tipurilor de asigurare de care ar putea avea nevoie;
e) Urmarirea ratelor de prima scadente si politele de reinnoit si trimiterea avizelor /deconturilor si a ofertelor de reinnoire clientilor;
f) Tine evidenta incasarii ratelor de asigurare aferente conetractelor de asigurare pe care le-a incheiat;
g) Identificarea cauzelor pentru care unele produse(CASCO online, in special) nu aduc rezultatele asteptate si propune masurile care se impun pentru eficientizarea acestora;
h) Aplica si respecta normele metodologice de ofertare si subscriere ale societatilor de asgurare cu care avem contracte de intermediere;
i) Recrutarea, organizarea si coordonarea agentilor din echipa; atingerea targhetelor prestabilite impreuna cu echipa ;
j) Folosirea integrala a timpului de munca;
k) Executa alte sarcini repartizate,delegate de superiorul ierarhic;

CERINTE

- Exeprienta in vanzari directe;
- Capacitate de organizare a activitatii;
- Abilitate de comunicare si abordare a diferitor tipuri de persoane ;
- Calitati intelectuale, inteligenta, creativitate;
- Initiativa,receptivitate la nou
- Implicare,corectitudine,seriozitate,flexibilitate;

BENEFICII OFERITE

Salariu fix
Bonusuri si comisioane in fuctie de performanta

Super-Asiguratorul este prietenul tău din lumea asigurărilor. Fiecare membru al echipei noastre este un Super-Asigurator. www.super-asiguratorul.ro este un serviciu oferit de către Gemaral Broker de Asigurare SRL.
Super-Asiguratorul are misiunea de a-i ajuta pe clienți să încheie asigurările potrivite la cele mai bune prețuri.

Ne folosim superputerile pentru a negocia cu societățile de asigurări tarife bune și condiții avantajoase pentru clienții noștri. Super-Asiguratorii au experiența și cunoștințele necesare pentru a încheia orice fel de asigurări, pentru orice client.

Super-Asiguratorii stau la dispoziția persoanelor fizice și juridice cu recomandări și sfaturi pentru polițele de asigurare care să răspundă cel mai bine nevoilor acestora. Ne asigurăm că nu plătești pe o poliță mai mult decât face și că asigurările te ajută, nu te împiedică, în activitatea ta.