Inspector AQ

IMSAT SA -Groupe SNEF- Sucursala Echipamente Electrice

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Intocmeste dosarul de calitate - conformity file, conform procedurilor agreate cu clientii pentru proiectele angajate,
-Elaboreaza planurile calitatii si raspunde de calitatea documentelor intocmite pe care le si semneaza,
-comunica stadiul intocmirii dosarului de calitatesi a planurilor calitatii atat directorului de departament cat si PM-ului.
-Verifica executia operatiilor conform Planului Calitatii ;
-Verifica documentele ce certifica calitatea produselor executate ;
-Participa la receptia produselor ce sosesc in societate ;
-Controleaza modul de depozitare, conservare, ambalare si livrare ;
-Inspecteaza produsele executate ;
-Constata neconformitatile, intocmeste RNC si urmareste solutionarea lui ;
-Participa la inspectiile si auditurile efectuate la furnizori ;

CERINTE

1.Inginer profil electric sau studii tehnice domeniul electric, experienta profesionala minim 3 ani in domeniul Asigurarii Calitatii.
2.Limbi straine: Engleza .
3.Cunostinte PC: Microsoft Office.
4.Alte cerinte: Sa cunoasca norme si standarde romanesti si internationale in domeniul calitatii.
5.Abilitati: lucru in echipa, comunicare, viteza de reactie, inteligenta tehnica, capacitate de adaptare, flexibilitate.
6.Trasaturi de personalitate: energic, disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

- Se asigura un salariu atractiv, bonuri de masa.
- Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale