INGINERI/TEHNICIENI CALCUL (ANALIZA ELEMENT FINIT)

SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Calcule de rezistenta materialelor prin utilizarea metodei analiza a elementului finit pentru diverse repere din sectoarele industriale automobile si aeronautica. Asiguram formare profesionala (training) si angajare cu contract individual de munca pe perioada nedeterminata

CERINTE

Nivel Cariera: Entry-Level.
Debutanti /studenti in ani terminali ai facultatilor cu profil tehnic.
Cunostinte de calcul element finit, discretizare.
Cunostintele unor softuri dedicate constituie un avantaj.
Cunostintele de limba franceza si/sau engleza constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant. Asigurare medicala
-Posibilitate de dezvoltare profesionala
-Posibilitatea de formare profesionala in cadrul unei companii internationale
-Mediu de lucru international
-Posibilitatea de a lucra intr-o industrie in plina dezvoltare, alaturi de o echipa de profesionisti

Grupul Segula Technologies este un partener european de prim plan pentru servicii de proiectare de inalta valoare adaugata: inginerie tehnologica, informatica, consulting, externalizare.
Paleta larga de meserii si expertize a Segula Technologies se adreseaza principalelor sectoare economice: auto, aeronautic, naval, energetic, telecomunicatii, banci, asigurari...
Proiectul nostru de intreprindere se articuleaza in jurul unei exigente permanente a calitatii serviciilor si a reactivitatii. A face parte din echipa Segula inseamna a participa la proiecte de anvergura in cadrul unei culturi a inovatiei, a schimbului si a valorificarii know-how-ului.