Ingineri / Specialisti IT

ROMSYS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Help desk, suport pentru utilizatori interni;
- Service pentru echipamente IT (PC, server, imprimante, petch panel);
- Operatiuni de instalare, verificare si depanare;
- Configurare / up-gradare PC, server;
- Configurare re¿ele TCP/IP, sisteme de operare Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate;
- Experient¿ de min. 1 an în IT Software si Hardware (eventual o pozitie asem¿n¿toare);
- Experient¿ în utilizare imagini Ghost, baze de date, interfete pot constitui un avantaj;
- Notiuni baze de date, interfete baze de date;
- Buna cunoastere a limbii engleze;
- Abilit¿ti de coordonare, planificare, organizare si comunicare;
- Disponibilitate pentru deplas¿ri în tar¿;
- Permis de conducere categ. B.

BENEFICII OFERITE

- Training de specialitate;
- Mediu de lucru performant într-o companie multinational¿;
- Oportunit¿ti deosebite în carier¿;
- Pachet salarial atractiv.

Romsys este principala companie romaneasca furnizoare de solutii informatice si de comunicatii complexe, destinate in special sectoarelor financiar-bancar, guvernamental, telecomunicatii si marilor companii de utilitati publice. Romsys are capacitatea si experienta demonstrata in conceperea, proiectarea si implementarea de solutii informatice si de comunicatii pe o gama variata de platforme software, hardware si de retea: Unix, NT, Oracle, Java, Lucent, CISCO, etc. Romsys are statutul de prima companie romaneasca de profil informatic certificata ISO 9000 inca din iunie 1996, ceea ce confera clientilor garantia unor solutii si servicii de calitate, la nivelul standardelor internationale.