Ingineri si Tehnicieni telecomunicatii pt. instalare/ testare echipament GSM

ALAN DICK ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

o Instaleaza, fixeaza si verifica instalarea statiilor radio de baza si minilink-urilor pe pozitii conform proiectului.
o Testeaza echipamentul in magazie, pregateste materialele, echipamentul si sculele necesare conform proiectului.
o Urca si instaleaza antenele conform coordonatelor din proiect si regleaza azimutul si inclinarea.
o Instaleaza paturile de cabluri si pozeaza cablurile conform desenelor din proiect.
o Instaleaza echipamentul de alimentare cu curent electric.
o Eticheteaza, cableaza si alimenteaza echipamentul de alimentare electrica. Aceasta include fixarea si conectarea panoului de aer conditionat si a sigurantelor aferente precum si instalarea sistemului de impamintare.
o Intocmeste documentatia de instalare.
o Face masuratorile cerute de beneficiar pentru antenele statiilor radio de baza.
o Analizeaza si rezolva problemele legate de configuratia statiilor radio de baza, cablare, testare si integrare.
o Se coordoneaza cu personalul din centrala pentru efectuare integrarilor in bune conditii.

CERINTE

- experienta in domeniu
- preferabil abilitati de lucru la inaltime
- disponibilitate pentru deplasari
- permis conducere cat. B
- cunoasterea limbii engleze constitue avantaj.

BENEFICII OFERITE

In functie de pregatire si de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

A World Leader in Communication Infrastructure Solution
www.alandick.com
With more than 30 years experience, Alan Dick is at the leading edge of communications technology, in engineering exceptional quality, innovative, wireless, fixed line, broadcast, radar and surveillance products, systems and services.
As part of Alan Dick Romania Organization development the following staff is required: