Ingineri rezidenti (apa) - Buzau

Eptisa Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- supervizarea lucrărilor,
- organizarea personalului pentru a răspunde stadiului lucrărilor, delegarea de sarcini şi monitorizarea indeplinirii activitatilor,
- ţinerea evidenţei activităţilor de pe şantier,
- verificarea şi revizuirea rapoartelor lunare,
- evaluarea incadrării in calendarul lucrărilor.

CERINTE

INGINER REZIDENT Contract lucrari Fidic ROSU

- Studii superioare universitare de lungă durată in domeniul construcţiilor civile, hidrotehnice sau instalaţiilor pentru construcţii,
- Minim 12 ani experienta profesionala din care puţin 8 ani de experienţă profesională ca proiectant sau supervizor in domeniul alimentarii cu apa, canalizari si epurarea apelor uzate,
- Experienţă relevanta in administrarea contractelor sub condiţiile FIDIC sau echivalent (Recomandari),
- Experienţă in coordonarea unei echipe care a implementat 1 (un) contract finalizat, finanţat din fonduri CE/IFI sau din alte surse de finantare, in domeniul infrastructurii de apă şi apă uzată (FIDIC sau echivalent), in domeniile specifice acestui contract, contract care a constat in:
- asistenţa de supervizare pentru realizarea unei lucrari de investitii pe baze
contractuale FIDIC sau echivalent care a constat in extinderea / reabilitarea de reţele de apă si canalizare, lucrare care a inclus instalarea a cel putin 10 Km. conducte distributie apa potabila si 40 Km. conducte canalizare. (Prezentare PV receptie finala sau Certificat Receptie Finala / Recomandari).

- Studii superioare universitare de lungă durată in domeniul construcţiilor civile, hidrotehnice si instalaţiilor pentru construcţii,
- Minim 12 ani experienta profesionala din care puţin 8 ani de experienţă profesională ca proiectant sau supervizor in domeniul alimentarii cu apa, canalizari si epurarea apelor uzate
- Experienţă relevanta in administrarea contractelor sub condiţiile FIDIC sau echivalent
- Experienţă in coordonarea unei echipe care a implementat 1(un) contract finalizat, finanţat din fonduri CE/IFI sau din alte surse de finantare, in domeniul infrastructurii de apă şi apă uzată (FIDIC sau echivalent), in domeniile specifice acestui contract, contract care a constat
in:
contractuale FIDIC sau echivalent care a constat in extinderea / reabilitarea de reţele
de apă si canalizare, lucrare care a inclus instalarea a cel putin 40 Km. conducte
distributie apa potabila si 35 Km. conducte canalizare.
contractuale FIDIC sau echivalent, lucrare care a constat in reabilitarea/construirea de foraje apa potabila, rezervoare, statii de pompare apa potabila avand cel putin aceleasi caracteristici tehnice cu obiectivele din cadrul contractului CL 5, respectiv :

Statie noua pompare
Aductiune 4.535 m
Extindere retele distributie 12.245 m
Constructie statii de pompare ape uzate 14 buc
Extindere retele canalizare 14.477 m

First Spanish private engineering and consulting group, more than 1,800 permanent employees, providing services in the transport, water infrastructure, civil construction, turn-key solutions, environmental policy, public administration reform and rural development sectors, currently operating in over 20 countries, is looking for suitable candidates to expand its activities in Romania through its subsidiary in Bucharest. Already into the Romanian market since 1996, we are looking for a dynamic and open person, capable of full integration in a multi national company and willingly to work within a team of high level of international and Romanian staff.