Ingineri Proiectanti - Constructii Metalice

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Romania recruteaza pentru clientul sau, companie cu traditie in domeniul ingineriei, care produce instalatii sulfuroase, instalatii energetice, vase sub presiune, deservind industriile aferente:

INGINERI PROIECTANTI, a caror principala misiune va consta in proiectarea constructiilor metalice si a elementelor de mecanica pentru echipamentele utilizate, folosind softurile specifice si respectand normele si standardele uzuale din domeniu.

CERINTE

- Studii superioare tehnice (constituie avantaj mecanica);
- Experienta in domeniu constituie avantaj;
- Experienta in proiectare utilizand autocad sau alte softuri specifice;
- Cunoasterea normelor si standardelor uzuale in domeniu;
- Eurocod-ul;
- Limba engleza nivel avansat; cunoasterea unei alte limbi straine reprezinta avantaj;
- Cunostinte operare PC - MS Office;
- Persoana organizata, motivata si orientata catre client
- Ambitios, deschis, diplomat;
- Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in companie;
- Sociabil;
- Abilitati dezvoltate de comunicare si de transmitere de informatii.

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 9 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca