INGINERI INSTALATII ELECTRICE PENTRU URMARIRE LUCRARI - SANTIER

NEOTRONIX GROUP S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea de MONTAJ;
- Participa la vizite tehnice impreuna cu reprezentantii clientului pentru stabilirea solutiilor de amplasare a echipamentelor;
- Analizeaza datele tehnice primite de la client;
- Asigura eficienta activitatilor din subordine, raspunzand atat pentru distribuirea sarcinilor si responsabilitatilor personalului din subordine, cat si pentru corecta alocare a resurselor (umane, materiale);
- Asigura desfasurarea activitatilor conform planificarilor si termenelor contractuale;
- Verifica documentatia tehnica de executie si informeaza Directorul Tehnic in cazul in care documentatia este incompleta sau trebuie modificata;
- Intocmeste procesul verbal de predare-primire a frontului de lucru impreuna cu reprezentantul clientului;
- Asigura implementarea solutiilor optime din punct de vedere tehnic si economic;
- Asigura transmiterea documentatiei echipelor de lucru si clientului;
- Verifica prin sondaj calitatea materialelor/ produselor aprovizionate;
- Asigura executarea lucrarilor de trasee si cablare, asigura furnizarea echipamentelor specifice, montajul si instalarea acestora, conform proiectului aprobat de beneficiar;
- Instaleaza aparatura primita conform specificatiilor tehnice ale acestora pentru asigurarea functiunilor proiectate;
- Supravegheaza executia lucrarilor astfel inc?t sa fie in conformitate cu standardele de calitate si reglementarile in vigoare;
- Urmareste graficul de realizare al lucrarilor, il revizuieste atunci c?nd e cazul si sesizeaza managementul in cazul int?rzierilor, pentru luarea unor masuri;
- Transmite managementului periodic stadiile fizice realizate per lucrare;
- Realizeaza punerea in functiune a instalatiilor, proba de anduranta de 72 de ore, instruirea personalului beneficiarului si predarea manualelor de utilizare;
- Intocmeste documentatiile de receptie
- Raspunde de predarea obiectivului finalizat la beneficiar, dupa incheierea lucrarii;
- Pregateste receptia obiectivului finalizat si participarea la receptie;
- Consemneaza activitatea in documentele specifice;
- Identifica neconformitatile, pe parcursul realizarii lucrarilor si raspunde de modul de tratare al acestora.

CERINTE

- studii superioare tehnice
- experienta profesionala pe un post similar minim 3 ani
- carnet de conducere categoria B
- disponibilitate pentru deplasari si program prelungit
- bune abilitati de comunicare
- spirit organizatoric
- persoana energica, gandire pozitiva, caracterizata de amabilitate si eficienta
- abilitati de comunicare, prezentare, relationare
- spirit de initiativa, orientare spre rezultat
- bune abilitati tehnice
- puternica orientare pro-client

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Training si certificari de specialitate;
- Mediu de lucru stimulant si posibilitatea dezvoltarii profesionale.

Companie romaneasca cu capital integral privat, Neotronix Group este o companie in continua crestere, propunandu-si sa ofere solutii si lucrari de calitate in domeniu. Aria de expertiza a companiei se mareste continuu, scopul fiind de a integra in solutiile sale echipamente performante si de inalta fiabilitate.
Capacitatea umana, tehnica si financiara ne situeaza printre putinele firme care pot realiza gama completa de servicii in domeniul curentilor slabi si medii.
Principii precum calitatea produsului si termenul de executie sunt fundamentale si stau la baza colaborarii cu firmele din tara, dar si cu companiile din strainatate.